T R A N S M I S J A     N A   Ż Y W O

YOUTUBE bazylika 2

 ********** 

Serdeczniewitamy w naszym Sanktuarium wszystkich pielgrzymów, zwłaszcza kobiety i dziewczęta, które przybyły do Matki Bożej Piekarskiej.
Zapraszamy na nieszpory maryjne o godz. 15.00 na Kalwarii i procesję z Obrazem do Bazyliki, po której zostanie odprawiona msza św.
Pielgrzymów zachęcamy do korzystania z propozycji Centrum Pielgrzymkowego i Ogrodu Anioła. W kaplicach na Rajskim Placu do Złotej Księgi można wpisać osoby żyjące, jak i zmarłe, w intencji których jest odprawiana msza św. w każdą sobotę o godz. 6.30.

- 22 sierpnia (czwartek) przypada liturgiczne wspomnienie NMP Królowej. W tym dniu obchodzimy 170. rocznicę poświęcenia bazyliki. Zachęcamy do złożenia lub odnowienia aktu poświęcenia siebie czy rodziny Niepokalanemu Sercu NMP. Obrazki z tekstem zawierzenia można odebrać w zakrystii.

- 24 sierpnia (sobota) przypada Święto św. Bartłomieja, Apostoła – Patrona naszej parafii. O godz. 16.00 zapraszamy na obchody kalwaryjskie.

- W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci naszego Patrona. Po każdej mszy św. będzie okazja do uczczenia relikwii św. Bartłomieja. O godz. 21.00 na Wzgórzu Kalwaryjskim odbędzie sięwidowisko mappingowe (projekcja multimedialna, pokaz audiowizualny) poświęcone ks. Fickowi, budowniczemu piekarskiej Bazyliki, w 170. rocznicę jej poświęcenia.

- Przy naszym sanktuarium powstaje Dom Rekolekcyjno-Pielgrzymkowy Nazaret. Wsparcie tego Dzieła jest możliwe przez wpłaty na blankietach, które są umieszczone w Bazylice i na stoiskach, zaś w Centrum Pielgrzymkowym są przyjmowane cegiełki od osób, które pragną włączyć się w budowę tego domu poprzez tablicę granitową z imieniem i nazwiskiem, umieszczoną w Alei Darczyńców na Kalwarii.

- Władze miasta informują, że w sobotę 24 sierpnia z okazji Święta Wojska Polskiego o godz. 10.30 pod Kopcem Wyzwolenia odprawiona zostanie uroczysta msza święta polowa z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych z Wrocławia oraz piekarskiego chóru “Święta Barbara”. Tegoroczne obchody połączone będą z 100. rocznicą I Powstania Śląskiego.

- Przez najbliższe miesiące niedzielna msza św. o 12.00 będzie transmitowana przez nasze archidiecezjalne Radio eM na 107,6 FM.

- Zachęcamy do skorzystania z propozycji kawiarenki "W Ogrodzie Anioła", która oferuje ciasta, kawę, lody oraz zimne napoje. Kawiarenka czynna w niedziele od godz. 10.00-16.00 oraz w tygodniu od 8.30-13.00.

Za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii i sanktuarium składamy serdeczne Bóg zapłać!
Zachęcamy do lektury miesięcznika "Z Piekarskich Wież" oraz „Gościa Niedzielnego”.
Uczestnikom Eucharystii życzymy obfitych łask Bożych i opieki Pani Piekarskiej.
Szczęść Boże!

2019 zasniecie small piekary2019

2019 organowy small

2019 kalendarium

adoruj

facebook znajdz nas

  

buduj z nami

 

 

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.